Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Klimatizace

Nástěnná klimatizace
Klimatizačním zařízením rozumíme zařízení zejména na chlazení vzduchu a jeho filtraci. Větrací zařízení na rozdíl od klimatizace musí být v provozu celoročně. Klimatizační zařízení potřebujeme zejména v létě. Klimatizace může být součástí větracího zařízení, které by však bylo navrženo jinak. Bylo by větší a energeticky náročnější.
V poslední době se prosazuje u menších objektů nezávislé řešení větrání a to v nejnutnější velikosti pro splnění hygienických norem. Klimatizace (chlazení) se pak řeší samostatně v těch místnostech, kde to nezbytně potřebujeme.
Výhodou tohoto řešení je, že si klimatizaci budujeme na etapy podle finančních možností a podle potřeby nebo podle provozních zkušeností. Dnešní typy klimatizačních jednotek to umožňují, neboť mají jen nepatrné nároky na montáž a na stavební úpravy.

Klimatizace a vzduchotechnika mají u nás dlouhou tradici. Působí zde řada renomovaných firem a výrobců.  Na našem trhu se můžeme setkat s nejmodernějšími klimatizačními systémy z celého světa. Odborná úroveň projektantů je vysoká.

Mezi nejčastější problémy, se kterými se majitelé a provozovatelé budov potýkají, jsou: nedostatečné větrání a vytápění, neúčinné odsávání pachů a škodlivin, nedostatečná údržba vzduchotechnického zařízení, vysoká hlučnost a prašnost pronikající z vnějšího prostředí, vysoká tepelná zátěž – neúčinné chlazení a další.
Tento stav je zčásti zaviněn tím, že se provozu a hlavně údržbě mnohdy dobrých zařízení nevěnovala pozornost.
Klimatizační zařízení je nákladná investice a jako takové, vyžaduje kvalifikovanou obsluhu a údržbu, se kterou je nutno počítat v provozních nákladech.


Kde používáme klimatizaci
Použití klimatizace je typické pro následující prostory:

  • místnosti sloužící k pobytu nebo odpočinku osob: obytné místnosti, sály (koncertní, divadelní, jednací), hotelové pokoje a haly, restaurace, lůžková zařízení v nemocnicích…
  • pracovní místnosti: kanceláře, laboratoře, velíny, lékařské ordinace, operační sály, rozhlasová a televizní studia, soudní síně, prodejny, místnosti s výpočetní a reprodukční technikou
  • výrobní prostory: výrobní místnosti pro zpracování a skladování textilu, tabáku, kožešin, farmaceutek, barev a laků, potravin
  • doprava: motorová vozidla, lodě, vlaky a letadla

Klimatizační zařízení, která mají v pracovních a obytných prostorách především zlepšit klima pro lidi se označují jako komfortní. Používají se v místnostech, ve kterých se teplota může pohybovat od 18°C do 32°C. Tato zařízení se požadují například v obchodech, kde příjemné klima prodejních prostor zvyšuje obrat.

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář


Pro odeslání vyplňte kód (*): SPAM kód

Položky označené * jsou povinné!